Hakkımda

ayşen_1 copy

1964 yılı doğumlu olan Nem Ayşen İpekoğlu; ortaokul ve lise tahsilini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra 1982 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’ne girmiştir. Mezun olduktan sonra kariyerine Koç-Amerikan Bankası’nda başlayan İpekoğlu; Ankara’da birçok şubede çalışmış ve bu esnada çeşitli kademelerde uzmanlık ve yöneticilik yapmıştır. 2008 yılında bankadan emekli olduktan sonra Avrupa Birliği projelerinde çalışmaya başlamış ve bu süre zarfında 8 projede görev almıştır. 25 yılı aşkın meslek hayatında işe yeni başlayanlara, işbaşı ve teknik eğitimler vermiş; üniversitede okuyan öğrencilere mentorluk yapmıştır.

2012 yılında Anka Koçluk Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. bünyesinde koçluk eğitimlerini tamamlamış ve profesyonel öğrenci koçluğu çalışmalarına başlamıştır. Daha sonra NLP uygulayıcısı sertifikasını alarak koçluk uygulamalarını geliştirmiş ve özellikle öğrenci/kariyer koçluğu konusunda öğrencilere ve kariyer değişikliği yapmak isteyen yetişkinlere koçluk da yapmaya başlamıştır.

2021 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirmiş ve akabinde Y.Ö.K. onaylı aile danışmanlığı sertifikasını almıştır.

Halen hem öğrenci hem kariyer koçluğu çalışmalarına; bu konularda koçluk yaklaşımı hakkında seminerler vermeye ve aile danışmanlığı hizmetlerine de devam etmektedir.

Bunun yanında çeşitli amatör tiyatro ve drama çalışmaları yapmış, ‘’Sokak Yazarları’’ adlı edebiyat grubuna katılarak bir öykü kitabına imza atmış ve hâlihazırda TED Ankara Koleji Mezunları Derneği’nin Akapella korosu çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk annesidir.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

E posta: naipekoglu@gmail.com

Web: www.nemaysenipekoglu.com

Cep: 0 533 604 98 09